Płyty z betonu architektonicznego jako okładziny do płotów i do kominków.

W dążeniu do wyróżnienia się z marketowych rozwiązań niektórzy sięgają do stosowania płyt z betonu architektonicznego jako okładzinę do tak eksponowanych rzeczy jak płoty i kominki. 

Projektując takie ogrodzenia warto wziąć pod uwagę typowe formaty płyt występujące na rynku , np. 120 x 60 cm, 60 x 60 cm i dostosować już konstrukcję , np. z bloczków betonowych pod wybrane wykończenie.

By płot był wykończony tj. miał nie tylko lico ale i zabezpieczenie przed opadami konieczne jest stosowanie tzw. czapek , czyli daszka osłaniajacego płyty od góry. Możliwe jest odlanie tych elementów w szeroko dostepnych formach z plastiku. Będą miały one wygląda jaką formę wybierzemy, a do tego identyczny kolor z resztą materiałów wykończeniowych, lub jakikolwiek inny jaki wybierzemy.

Opcją jest zastosowanie grubszej płyty np. 2 cm grubości pociętej na paski o odpowiedniej szerokości. Długi na 1.5 m paski także spełnią doskonale swoją rolę zabezpieczając mocowanie płyt przed warunkami atmosferycznymi.

Oprócz mocowania na klej można użyć kotew z stali nierdzewnej. Da to dodatkowe mocowanie płyt, a także podkreśli nowoczesność naszego ogrodzenia. Dostępne są gotowe rozwiązania tych mocowań, lub wersja tańsza, robione na zamówienie o wybranej średnicy mocowane na kotwy chemiczne. 

By całość cieszyła nasz przez długie lata konieczne jest zastosowanie odpowiedniej chemi budowlanej, tj. impregnatu powierzchniowego, chroniącego lico płyt przed opadami i brudem, impregantu zabezpieczajacego boki i tył płyt przed wilgocią, ułatwiającego klejenie , impregantu przygotowującego podłoże, czyli w naszym przypadku bloczki betonowe, i oczywiście odpowiedniego elastycznego kleju.

Firma Studio Artefakt wspólpracuje z innymi firmami i służy doradztwem w tym temacie. 

Zastosowanie płyt z betonu architektonicznego jako okładziny nowoczesnych kominków także podkreśli znakomicie charakter naszych wnętrz.

Płyty są odporne na niskie i wysokie temperatury i po odpowiednim zaimpregnowaniu i zamocowaniu będą cieszyły właścicieli swym pięknem.

Można zamówić płyty na konkretny wymiar lub ciąć gotowe na potrzeby montażowe.