Beton architektoniczny, produkcja dekoracji.

W tej części zgromadziłem efekty mojej długiej pracy zgłebiania tematyki nowoczesnych betonów. 

Jak widać z trendów światowych , własnie ten materiał staje się coraz bardziej popularnym tworzywem.

By jednak poruszać się po tej tematyce potrzebna jest duża wiedza odnośnie procesów zachodzących pomiędzy różnymi składnikami tych betonów. 

Sama teoria jednak nie wystarcza i konieczne są badania własne. Nawet drobne odstępstwa od receptur nieraz skutkują całkiem innymi, od założonych efektami końcowymi. Np. inny producent cementu, a co za tym idzie inne skład, inny piasek, ziarna, wilgotność, wreszcie inne dodatki chemiczne. Z masy dostępnych na rynku wymienię te z którymi miałem kontakt, a także te polecane przez praktyków.

Niejakim problemem jest fakt, że większość sensownych stron o tematyce betonu pochodzi z innych krajów, gdzie występują także inne dodatki uszlachetniające. Dla rozpoczynających swoją przygodę z betonem dobrym sposobem na zdobycie wiedzy będzie kontakt z technologami większych firm. Mając podstawy , to bardzo ważne , reszty - takich utrudniajacych życie niuansów można dowiedzieć się dzwoniąc do firm np. BASF, MAPEI, REMEI, ITBUD, itd i po prostu porozmawiać z technologami. 

Kolejnym źródłem to fora specjalistyczne. Np.forum.muratordom.pl, tu spotkacie hobbystów, z olbrzymią wiedzą w temacie około betonowym.