Barwienie betonu.

W tym miejscu można zapoznać się z wiadomościami o barwieniu betonu, głównie powierzchniowym. Barwienie betonu w masie występuję jedynie na etapie produkcji. Natomiast kupując wyroby z betonu, w tym architektonicznego mamy możliwość zmiany koloru poprzez pokrycie odpowiednią farbą. Jedną z firm oferujących farby do tego celu jest firma Caparol.Poradnik o barwieniu betonu. Kolejnym miejscem, gdzie znajdziemy prady odnośnie technik malowania, ale także bardzo dobry impregnat do betonu jest Techniki malowania powierzchni, impregnat do betonu firmy Majic

Pod tym linkiem  Impregnaty do betonu  kolejne preparaty do impregnowania powierzchni betonowych. 

Najpopularniejszy na rynku jest kolor szary, który powstaje ze zmieszania naturalnych składników betonu. Dostępne są opcje zamawiania odcieni tej szarości. Mieszając cement szary z cementem białym uzyskujemy jaśniejsze odcienie, które lepiej będą się prezentowały w mniejszych pomieszczeniach. Dodając tzw. wypełniaczy, czyli materiałów w rodzaju pyłów z obróbki marmurów, granitów, czy innych można uzyskać ciemniejsze odcienie i wygląd zbliżony do wyglądu wyrobów z kamienia. 

Możliwe do uzyskania są także wyroby z betonu o wyglądzie metalicznym. Wszystko to wiąże się jednak ze znacznym wzrostem cen takich wyrobów, natomiast efekty są bardzo interesujące i czasem warte swej ceny.